#SonyAlphaAnimalPortrait Instagram Photo Contest

Konkurs na zdjęcia portretowe zwierząt na Instagramie dla serii Sony Alpha

Firma Sony Europe B.V. organizuje konkurs na zdjęcie portretowe zwierzęcia na portalu Instagramie dla użytkowników aparatów Sony z serii α obejmujący następujące kraje: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Polska, Norwegia, Austria, Szwecja, Belgia, Dania, Finlandia, Grecja, Rumunia, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Portugalia, Bułgaria, Irlandia, Luksemburg, Czechy, Słowacja i Turcja.

Weź udział w konkursie, publikując zdjęcia swojego zwierzaka na portalu Instagramie. W konkursie mogą wziąć udział zdjęcia opublikowane na portalu Instagramie między 15 maja a 17 lipca 2019 r.

Zgłoszenia będą oceniane na podstawie poziomu kreatywności, oryginalności oraz efektu wizualnego/emocjonalnego zdjęcia. Zwycięskie prace zostaną ogłoszone na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych grupy Sony.

Zwycięskie zdjęcia wybrane w Europie wezmą także udział w ogólnoświatowym konkursie, w wyniku którego wyłonieni zostaną zwycięzcy spośród zgłoszeń nadesłanych z całego świata.

Prześlij zdjęcia i zdobądź szansę na wygranie fantastycznych nagród!

Zapoznaj się poniżej z warunkami konkursu.

Udział w konkursie

1) Obserwuj konto „@Sony.Alpha_photocontest” na Instagramie. 2) Opublikuj zdjęcia na Instagramie z poniższymi hasztagami konkursowymi, aby wziąć udział w konkursie

Temat

Zwierzęca fotografia portretowa – zdjęcia oczu Twojego zwierzaka

Poznaj stworzoną przez firmę Sony funkcję Eye AFF, która umożliwia wykrywanie oczu zwierząt w czasie rzeczywistym*1 *2

Firma Sony udostępnia funkcję śledzenia oczu również w przypadku zwierząt!  Funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna dla fotografów dzikiej przyrody i dla wszystkich, którzy lubią robić wspaniałe portrety zwierząt
Zaawansowana technologia rozpoznawania obiektów wykorzystująca sztuczną inteligencję, którą zastosowano w funkcji Eye AF (działającej w czasie rzeczywistym), została wzbogacona o nowy algorytm, który działa również w odniesieniu do zwierząt.
Funkcja Eye AF, działająca w czasie rzeczywistym do fotografowania zwierząt, automatycznie ustawia ostrość na oczach zwierząt. Aby zrobić fantastyczne portrety zwierząt, wystarczy do połowy wcisnąć przycisk spustu migawki.
*Aby dowiedzieć się więcej o funkcji Eye AF działającej w czasie rzeczywistym w odniesieniu do zwierząt, kliknij tutaj.

*1 Wymagane jest oprogramowanie aparatu w wersji 3.0 lub nowszej do aparatów α7R III / α7 III, w wersji 6.0 lub nowszej do aparatów α9 i w wersji 2.0 lub nowszej do aparatów α6400. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie pomocy technicznej firmy Sony
*2 Precyzyjne ustawianie ostrości może nie być możliwe w przypadku niektórych obiektów w określonych sytuacjach.

Eye AF for Animals

Hashtagi konkursowe

Opublikuj zdjęcia na portalu Instagramie z następującymi hasztagami, aby wziąć udział w konkursie

* Opublikuj nowy wpis z hasztagiem podczas trwania kampanii.

1. #SonyAlphaAnimalPortrait
2. #nazwa kraju_ILC (używając jednego z hashtagów krajowych wymienionych poniżej)
3. #nazwa modelu (np. #a7RM3, #a6400, #a9)

Lista obowiązujących hashtagów krajowych:

Niemcy: #DE_ILC
Wielka Brytania: #UK_ILC
Francja: #FR_ILC
Włochy: #IT_ILC
Hiszpania: #ES_ILC
Holandia: #NL_ILC
Szwajcaria: #CH_ILC
Polska: #PL_ILC
Norwegia: #NO_ILC
Austria: #AT_ILC
Szwecja: #SE_ILC
Belgia: #BE_ILC
Dania: #DK_ILC
Finlandia: #FI_ILC
Grecja: #GR_ILC
Rumunia: #RO_ILC
Estonia: #EE_ILC
Litwa: #LT_ILC
Łotwa: #LV_ILC
Węgry: #HU_ILC
Portugalia: #PT_ILC
Bułgaria: #BG_ILC
Irlandia: #IE_ILC 
Luksemburg: #LUX_ILC
Czechy: #CZ_ILC
Słowacja: #SK_ILC
Turcja: #TR_ILC

(np. #SonyAlphaAnimalPortrait#UK_ILC #a6400)

Informacje dotyczące udziału w konkursie

Czas trwania konkursu

Od 15 maja 2019 r.
do
północy (czasu CET) 17 lipca 2019 r.

Procedury konkursowe

Krok 1 Uczestnictwo w konkursie

Przed przystąpieniem do konkursu należy przeczytać wszystkie warunki. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków. Wykonaj czynności opisane w części Udział w konkursie do północy (czasu CET) 17 lipca 2019 r. , aby dołączyć do grona uczestników.

Krok 2 Kontakt z wybranymi uczestnikami

Do 18 sierpnia 2019 r. wybrani uczestnicy otrzymają powiadomienie wysłane z konta „@Sony.Alpha_photocontest” za pomocą funkcji Instagramie Direct. Zostaną oni poproszeni o przesłanie wi wyznaczonym terminie swoich zdjęć z niezmienionymi danymi EXIF.
*W przypadku nieudzielenia odpowiedzi w ciągu 5 dni od momentu nawiązania kontaktu przyjmuje się, że uczestnik wycofał się z udziału w konkursie.
**Należy pamiętać, że kontakt zostanie nawiązany tylko z wybranymi uczestnikami.

Krok 3 Ogłoszenie zwycięzców w Europie

W Europie zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 31 sierpnia 2019 r. w wiadomości e-mail od firmy Sony Europe. Zdjęcia, które zwyciężą w Europie, mogą być także udostępniane za pośrednictwem konta „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagramie oraz innych kontach społecznościowych grupy Sony.

Krok 4 Ogłoszenie zwycięzców ogólnoświatowych

Ogólnoświatowi zwycięzcy zostaną wybrani spośród zwycięskich zgłoszeń z każdego regionu, a ich ogłoszenie nastąpi do 30 września 2019 r. na koncie „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagramie i innych kontach społecznościowych oraz na stronach internetowych grupy Sony.

Krok 5 Wysłanie nagród

Zarówno regionalni, jak i ogólnoświatowi zwycięzcy otrzymają powiadomienie wysłane za pomocą funkcji Instagram Direct z konta „@Sony.Alpha_photocontest”. Zostaną poproszeni o podanie danych kontaktowych wraz z adresem, co umożliwi przesłanie nagród.

Nagrody

Nagrody dla zwycięzców w Europie: 3 laureatów

Zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

1. miejsce (1 laureat)
Aparaty z wymienną optyką α7R III ILCE-7RM3
2. miejsce (1 laureat)
Aparaty z wymienną optyką α7 III ILCE-7M3
3. miejsce (1 laureat)
Aparaty z wymienną optyką α6400 ILCE-6400

Nagrody dla zwycięzców ogólnoświatowych: 5 laureatów

Każdy zwycięzca otrzyma cyfrowy aparaty z wymienną optyką α9, a także obiektyw z serii Sony G Master wybrany z poniższej listy.

Aparaty z wymienną optyką α9 ILCE-9
Obiektywy z serii Sony G Master do wyboru dla zwycięzców:
FE 16-35mm F2.8 GM SEL1635GM
FE 70-200mm F2.8 GM OSS SEL70200GM
FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS SEL100400GM
FE 135mm F1.8 GM SEL135F18GM
FE 24mm F1.4GM SEL24F14GM

Warunki:

NIE TRZEBA DOKONYWAĆ ZAKUPU

 1. Organizatorem konkursu na zdjęcie portretowe zwierząt na portalu Instagramie wykonane aparatem Sony z serii α („Konkurs”) jest firma Sony Europe B.V., The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Zjednoczone Królestwo („Sony”). Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, opłacany, administrowany ani powiązany z portalem Instagram. Z tego powodu portal Instagram jest całkowicie zwolniony z wszelkiej odpowiedzialności wobec każdego uczestnika Konkursu.
 2. Udział w Konkursie mogą wziąć osoby, które skończyły 18 lat, mają osobiste konto na portalu Instagram oraz mieszkają w jednym z następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy i Zjednoczone Królestwo. („Kwalifikujące się kraje”). Pracownicy firm grupy Sony ani ich rodzina nie mogą brać udziału w Konkursie.
 3. Konkurs rozpoczyna się środa, 15 maja 2019 r., a kończy o północy środa, 17 lipca 2019 r. („Okres konkursowy”)
 4. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać następujące czynności:

  Krok 1: obserwować konto „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagram;
  Krok 2: przesłać na osobiste konto na portalu Instagram zdjęcie wykonane własnym aparatem Sony z serii α i dodać następujące hasztagi:
  „#SonyAlphaAnimalPortrait”
  „#kraj_ILC” (należy wpisać kraj zamieszkania według poniższej listy)
  „#nazwa modelu” (np. #a7RM3, #a6400, #a9)

  *Opublikuj nowy wpis z hasztagiem podczas trwania kampanii.

  Lista obowiązujących hasztagów krajowych:
  Niemcy: #DE_ILC
  Wielka Brytania: #UK_ILC
  Francja: #FR_ILC
  Włochy: #IT_ILC
  Hiszpania: #ES_ILC
  Holandia: #NL_ILC
  Szwajcaria: #CH_ILC
  Polska: #PL_ILC
  Norwegia: #NO_ILC
  Austria: #AT_ILC
  Szwecja: #SE_ILC
  Belgia: #BE_ILC
  Dania: #DK_ILC
  Finlandia: #FI_ILC
  Grecja: #GR_ILC
  Rumunia: #RO_ILC
  Estonia: #EE_ILC
  Litwa: #LT_ILC
  Łotwa: #LV_ILC
  Węgry: #HU_ILC
  Portugalia: #PT_ILC
  Bułgaria: #BG_ILC
  Irlandia: #IE_ILC 
  Luksemburg: #LUX_ILC
  Czechy: #CZ_ILC
  Słowacja: #SK_ILC
  Turcja: #TR_ILC
  (np. #SonyAlphaAnimalPortrait#UK_ILC #a6400)
 5. Przesłane zdjęcia muszą być wykonane aparatem Sony z serii α. Aby uczestnik móc wziąć udział w Konkursie, jego osobiste konto na portalu Instagram musi być ustawione jako publiczne. Po opublikowaniu zdjęcia musi pozostać ono na osobistym koncie na portalu Instagram do zakończenia Okresu konkursowego określonego w sekcji 3 powyżej, a w przypadku niedopełnienia tego warunku zgłoszenie będzie nieważne.
 6. Uznaje się, że uczestnicy, którzy przesłali zdjęcia zgodnie z postanowieniami sekcji 4 powyżej i wzięli udział w konkursie, zaakceptowali zasady Konkursu oraz niniejsze Warunki oraz zobowiązują się ich przestrzegać. Wszelkie inne instrukcje dotyczące uczestnictwa opublikowane na tej stronie internetowej lub na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram są częścią zasad Konkursu.
 7. Zgodnie z sekcją 9 poniżej zdjęcia powinny mieć formę portretu zwierzęcia, który wykorzystuje funkcje dostępne w aparacie Sony α. Nie ma ograniczeń odnośnie liczby przesłanych zdjęć konkursowych, ale każde zdjęcie musi być unikalne i zgodne z niniejszymi Warunkami.
 8. Akceptowane są zdjęcia zmodyfikowane przy użyciu dowolnego oprogramowania do edycji obrazów lub jego odpowiednika. Uczestnik gwarantuje, że ulepszenia jakości fotografii dokonano za pomocą legalnie uzyskanego oprogramowania.
 9. Uczestnicy nie mogą oznaczać ani wprowadzać żadnych treści zniesławiających, oszczerczych, obscenicznych, pornograficznych, znieważających, grożących ani niezgodnych z prawem (zarówno w odniesieniu do zdjęć, jak i powiązanych komentarzy/oznaczeń), a także wszelkich materiałów, które mogą być uznane za przestępstwo lub dawać podstawy do wniesienia powództwa cywilnoprawnego, jak również w inny sposób naruszać obowiązujące prawo i warunki korzystania z portalu Instagram lub też nakłaniać do popełnienia takiego czynu. Uczestnicy nie mogą przesyłać zdjęć, które zawierają znaki wodne, informacje o autorze fotografii lub jakiejkolwiek znaki innych marek.
 10. Firma Sony sprawdzi wszystkie uprawnione zgłoszenia przesłane za pośrednictwem portalu Instagram podczas trwania Okresu konkursowego, po czym zdjęcia zostaną ocenione przez firmę Sony według własnego uznania pod względem poziomu kreatywności, oryginalności oraz efektu wizualnego/emocjonalnego zdjęcia. Na podstawie powyższych kryteriów firma Sony wybierze zgłoszenia, spośród których niezależny sędzia, którego decyzja będzie ostateczna i wiążąca, wybierze zwycięskie zgłoszenia.
 11. Uczestnicy, którzy przesłali zdjęcia mające potencjalną szansę na zwycięstwo, otrzymają wiadomość za pomocą aplikacji Instagram Direct z konta @Sony.Alpha_photocontest z prośbą o przesłanie danych EXIF dotyczących wybranego zdjęcia, aby zademonstrować zgodność w wymaganiami zgłoszenia. Następnie firma Sony skontaktuje się z potencjalnymi zwycięzcami za pomocą poczty e-mail i prześle instrukcje na temat sposobu odbioru nagrody. Jeśli potencjalny zwycięzca w ciągu pięciu (5) dni nie udzieli odpowiedzi i nie zastosuje się do instrukcji zawartej w początkowej wiadomości wysłanej przez aplikację Instagram Direct lub jeśli na podstawie przesłanych danych okaże się, że zdjęcie nie spełnia niniejszych Warunków, uczestnik nie będzie uprawniony do otrzymania nagrody i zostanie wybrany inny zwycięzca. Kontakt zostanie nawiązany z nie więcej niż trzema (3) alternatywnymi zwycięzcami.
 12. Zostaną wybrane 3 zwycięskie zgłoszenia, a zwycięzcy otrzymają następujące nagrody: 1. miejsce (1 osoba):aparaty z wymienną optykąα7R III(ILCE-7RM3) (wartość przybliżona 3,099 EUR), 2. miejsce (1 osoba):aparaty z wymienną optykąα7 III (ILCE-7M3) (wartość przybliżona 2,299 EUR), 3. miejsce (1 osoba):aparaty z wymienną optykąα6400 (ILCE-6400) (wartość przybliżona 1,049 EUR).
 13. Nie jest możliwe otrzymanie gotówki ani kredytu zamiast nagrody. Nagrody nie można przekazać innej osobie ani wymienić. Jeśli nagroda (lub nagrody) będzie z jakiegokolwiek powodu niedostępna, firma Sony zastrzega sobie prawo do wręczenia nagrody zastępczej o podobnej wartości.
 14. Zwycięzcy ponoszą pełną i wyłączną odpowiedzialność za osobiste zobowiązania podatkowe związane z otrzymaniem nagrody (lub nagród) i akceptując nagrodę, wyrażają zgodę na zwolnienie firmy Sony z wszelkiej takiej odpowiedzialności.
 15. Europejscy zwycięzcy zostaną ogłoszeni na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram w terminie do 18 sierpnia 2019 r., a nagrody zostaną wysłane do zwycięzców do 30 sierpnia 2019 r. Zwycięzcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wysyłką. Nagrody będą dostarczane tylko pod adresy w Kwalifikujących się krajach wymienionych w sekcji 2 powyżej.
 16. Wszystkie zwycięskie zgłoszenia automatycznie biorą udział w dalszym konkursie ogólnoświatowym (zwanym dalej „Konkursem ogólnoświatowym”), gdzie wraz z innymi zwycięzcami z pozostałych regionów będą mieć szansę na wygranie następujących dodatkowych nagród:

  5 zwycięskich zgłoszeń wybranych w Konkursie ogólnoświatowym, gdzie każdy laureat otrzymuje:
  aparaty z wymienną optyką α9 (ILCE-9) (przybliżona wartość 3,899 EUR)
  Dodatkowo: wybrany przez laureata obiektyw z podanych poniżej obiektywów z serii Sony G Master:
  – FE 16–35 mm F2.8 GM (SEL1635GM) (przybliżona wartość 2,699 EUR)
  – FE 70–200 mm F2.8 GM OSS (SEL70200GM) (przybliżona wartość 2,999 EUR)
  – FE 100–400 mm F4.5–5.6 GM OSS (SEL100400GM) (przybliżona wartość 2,899 EUR)
  – FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM) (przybliżona wartość 1,999 EUR)
  – FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM) (przybliżona wartość 1,599 EUR)
 17. Konkurs ogólnoświatowy będzie rozstrzygany przez panel sędziów powołany przez firmę Sony Imaging Products & Solutions Inc. w Japonii i w skład panelu wejdzie co najmniej jeden niezależny sędzia. Zwycięskie zgłoszenia będą wybierane w oparciu o całokształt kompozycji oraz kreatywność/oryginalność zdjęcia.
 18. Globalni zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni za pomocą bezpośredniego powiadomienia przesłanego przez konto @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram. Zwycięskie prace zostaną przedstawione na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram do 30 września, a nagrody roześlemy do 30 listopada 2019 r.
 19. Przyjęcie nagrody oznacza wyrażenie przez zwycięzcę zgody na wykorzystywanie jego imienia i nazwiska, zdjęcia i/lub podobizny przez firmę Sony do celów edytorskich, reklamowych, promocyjnych, marketingowych i innych bez prawa do wynagrodzenia z tego tytułu, chyba że obowiązujące prawo stanowi inaczej. W przypadkach innych niż powiadomienie zwycięzców nie będą przyjmowane żadne zapytania dotyczące zgłoszeń i wyboru zwycięzców.
 20. Zgłaszając zdjęcia do Konkursu, uczestnik gwarantuje, że: (1) zdjęcia są zgodne z zasadami Konkursu oraz niniejszymi Warunkami; (2) zdjęcia są oryginalnymi fotografiami zrobionymi przez uczestnika za pomocą aparatu cyfrowego Sony z serii α; (3) uczestnik posiada wszelkie prawa (w tym prawa autorskie) do zdjęcia (lub zdjęć); (4) zdjęcia nie naruszają praw osób trzecich (w tym prawa do wizerunku, prywatności lub innych równoważnych praw danej osoby) i została uzyskana zgoda na wykorzystywanie wizerunku osób znajdujących się na zgłaszanych zdjęciach. Uczestnik ma świadomość, że przesyłanie zdjęć ze źródeł stron trzecich (w tym np. innych stron internetowych czy blogów) jest zabronione i wykorzystywanie takich zdjęć bez pozwolenia może stanowić naruszenie praw autorskich.
 21. Zgłoszenia mogą zostać wycofane lub nagrody unieważnione, jeśli firma Sony w uzasadniony sposób stwierdzi, że doszło do naruszenia wymagań zgłoszeniowych, niniejszych Warunków lub porządku publicznego i zasad moralności.
 22. Uczestnicy przekazują firmie Sony nieodwołalną, niewyłączną, bezpłatną licencję na kopiowanie, modyfikowanie, edytowanie, dostosowywanie, publikowanie, reprodukowanie, wyświetlanie, dystrybuowanie i innego rodzaju użycie przesłanych zdjęć (w tym w zastosowaniach komercyjnych i PR) w dowolnej formie i na jakimkolwiek nośniku danych, na całym świecie i bez ograniczeń czasowych (w tym prawo do dalszego licencjonowania innym spółkom grupy Sony). Uczestnicy wyrażają zgodę na zrzeczenie się praw moralnych do korzystania z przesłanych zdjęć. W szczególności uczestnicy potwierdzają i wyrażają zgodę na to, że zgłoszone zdjęcia mogą być publikowane na stronach internetowych i portalach społecznościowych Sony Group oraz że firma Sony może edytować i zmieniać zdjęcia (np. kadrować, dodawać efekty wizualne i dźwiękowe lub podkładać muzykę). Uczestnik gwarantuje, że ma prawa niezbędne do udzielenia licencji opisanej w tym paragrafie.
 23. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialność w związku z użyciem publikacji zgłoszonych zdjęć i to uczestnik ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność za rozstrzyganie wszelkich sporów ze stronami trzecimi w związku ze zgłoszonymi zdjęciami i ponosi wszelkie związany z tym koszty. Uczestnik wyraża zgodę na zabezpieczenie i zwolnienie z odpowiedzialności firmy Sony, jej spółek zależnych, prezesów, pracowników oraz agentów w związku z wszelkimi powództwami, roszczeniami odszkodowawczymi, stratami, kosztami lub wydatkami wszelkiego rodzaju wynikającymi z udziału uczestnika w Konkursie, w tym użycia przez firmę Sony zgłoszonych zdjęć oraz przyjęcia lub wykorzystania przez uczestnika nagród.
 24. Firma Sony nie składa żadnych wyraźnych czy dorozumianych oświadczeń ani gwarancji w związku z Konkursem i nagrodami innych niż te wyraźnie określone w niniejszych Warunkach. Firma Sony nie ponosi odpowiedzialności za żadne problemy techniczne lub awarie platformy Instagram, które mogą uniemożliwić uczestnikowi zgłoszenie do Konkursu lub odebranie czy wysłanie wiadomości. Firma Sony nie jest wyłączona z odpowiedzialności za śmierć lub obrażenia ciała będące wynikiem zaniedbania z jej strony.
 25. Firma Sony może w każdej chwili bez wcześniejszego powiadomienia anulować, zawiesić, opóźnić lub zmienić czas trwania konkursu.
 26. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności firmy Sony i będą wykorzystywane tylko do celów zarządzania i promowania Konkursu, w tym do komunikacji w związku z Konkursem, zarządzania zgłoszeniami, wysyłania nagród, wyświetlania zwycięskich zgłoszeń oraz do celów identycznych z wyżej opisanymi. Poprzez zgłoszenie do konkursu uczestnik wyraża zgodę na publikację wraz ze zgłoszonym zdjęciem własnego imienia i nazwiska, wieku, kraju oraz informacji o aparacie.
 27. Wszystkie dane osobowe przekazane przez uczestników zostaną zniszczone lub usunięte po zakończeniu Konkursu, z wyjątkiem danych osobowych zdobywców nagród i uczestników, których zdjęcia zostaną wykorzystane.
 28. Niezastosowanie się przez firmę Sony do którejkolwiek z tych zasad nie stanowi odstąpienia od wykonania tego postanowienia.
 29. Konkurs, wymagania zgłoszeniowe i niniejsze Warunki podlegają prawu angielskiemu i wszelkie spory są rozstrzygane zgodnie z jurysdykcją sądów Anglii i Walii, chyba że przepisy prawa obowiązujące w kraju uczestnika stanowią inaczej.