#SonyAlphaPortrait Instagram Photo Contest

Konkurs na zdjęcie portretowe na portalu Instagram wykonane aparatem Sony z serii α

Firma Sony Europe Limited organizuje konkurs na zdjęcie portretowe na portalu Instagram dla użytkowników aparatów Sony z serii α obejmujący następujące kraje: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Polska, Norwegia, Austria, Szwecja, Belgia, Dania, Finlandia, Grecja, Rumunia, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Portugalia, Bułgaria, Irlandia, Luksemburg, Czechy, Słowacja i Turcja.

Weź udział w konkursie, publikując zdjęcia na portalu Instagram. W konkursie mogą wziąć udział zdjęcia opublikowane między 14 czerwca a 16 sierpnia 2018 r.

Zgłoszenia będą oceniane na podstawie poziomu kreatywności, oryginalności oraz efektu wizualnego/emocjonalnego zdjęcia. Zwycięskie prace zostaną ogłoszone na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych grupy Sony.

Zwycięskie zdjęcia wybrane w Europie wezmą także udział w ogólnoświatowym konkursie, a ogólnoświatowi zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród zgłoszeń nadesłanych z całego świata.

Prześlij zdjęcia i zdobądź szansę na wygranie fantastycznych nagród!

Zapoznaj się poniżej z warunkami konkursu.

Udział w konkursie

1)	Obserwuj konto „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagram 2)	Opublikuj zdjęcia na portalu Instagram z poniższymi hasztagami konkursowymi, aby wziąć udział w konkursie

Temat

Fotografia portretowa

Porady dotyczące robienia intrygujących portretów

Odkryj potęgę funkcji Eye AF

Tryb Eye AF* serii Sony α zapewnia możliwość natychmiastowego, skutecznego wykrywanie i śledzenie oczu, nawet w przypadku fotografowania poruszających się obiektów portretu. Ten tryb ustawia ostrość na oczach i śledzi je z dużą precyzją i szybkością, nawet gdy obiekt się porusza, spogląda w dół, odwraca wzrok lub jest oświetlony od tyłu. Tryb Eye AF nie tylko znajduje oczy, aby ustawić ostrość, ale utrzymuje je w obiektywie przy ruchu aparatu i obiektu lub fotografowaniu z dużą szybkością. Możliwość ustawienia ostrości na oczach i utrzymania ich w obiektywie w ten sposób to prawdziwa rewolucja. Nie ma nic lepszego niż stosowanie tej wspaniałej funkcji!

*Aby poznać modele aparatów obsługujących pełną funkcjonalność Eye AF, kliknij tutaj.

Eye AF

Hasztagi konkursowe

Opublikuj zdjęcia na portalu Instagram z następującymi hasztagami, aby wziąć udział w konkursie

1. #SonyAlphaPortrait
2. #nazwa kraju_ILC (używając jednego z hasztagów krajowych wymienionych poniżej)
3. #nazwa modelu (np. #A7RM3, #A6000, #A9)

Lista obowiązujących hasztagów krajowych:

Wielka Brytania: #UK_ILC
Irlandia: #IE_ILC
Niemcy: #DE_ILC
Francja: #FR_ILC
Szwajcaria: #CH_ILC
Austria: #AT_ILC
Belgia: #BE_ILC
Holandia: #NL_ILC
Włochy: #IT_ILC
Hiszpania: #ES_ILC
Portugalia: #PT_ILC
Dania: #DK_ILC
Norwegia: #NO_ILC
Szwecja: #SE_ILC
Finlandia: #FI_ILC
Polska: #PL_ILC
Luksemburg: #LUX_ILC
Czechy: #CZ_ILC
Węgry: #HU_ILC
Turcja: #TR_ILC
Słowacja: #SK_ILC
Estonia: #EE_ILC
Litwa: #LT_ILC
Łotwa: #LV_ILC
Bułgaria: #BG_ILC
Grecja: #GR_ILC
Rumunia: #RO_ILC

(np. #SonyAlphaPortrait #UK_ILC #A7RM3)

Informacje dotyczące udziału w konkursie

Czas trwania konkursu

Od 14 czerwca 2018 r.
do
północy (czasu CET) 16 sierpnia 2018 r.

Procedury konkursowe

Krok 1 Uczestnictwo w konkursie

Przed przystąpieniem do konkursu należy przeczytać wszystkie warunki. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków. Wykonaj czynności opisane w części „Udział w konkursie”, aby dołączyć do grona uczestników, do północy (czasu CET) 16 sierpnia 2018 r.

Krok 2 Kontakt z wybranymi uczestnikami

Do końca sierpnia 2018 r. wybrani uczestnicy otrzymają powiadomienie wysłane z konta „@Sony.Alpha_photocontest” za pomocą funkcji Instagram Direct. Zostaną oni poproszeni o przesłanie w wyznaczonym terminie swoich zdjęć z niezmienionymi danymi EXIF.
*W przypadku nieudzielenia odpowiedzi w ciągu 5 dni od momentu nawiązania kontaktu przyjmuje się, że uczestnik wycofał się z udziału w konkursie.
**Należy pamiętać, że kontakt zostanie nawiązany tylko z wybranymi uczestnikami.

Krok 3 Ogłoszenie zwycięzców w Europie

W Europie zwycięzcy zostaną ogłoszeni w terminie do początku września 2018 r. za pośrednictwem poczty e-mail firmy Sony Europe. Zdjęcia, które zwyciężą w Europie, mogą być także udostępniane za pośrednictwem konta „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagram oraz innych kont społecznościowych grupy Sony.

Krok 4 Ogłoszenie zwycięzców ogólnoświatowych

Ogólnoświatowi zwycięzcy zostaną wybrani spośród zwycięskich zgłoszeń z każdego regionu, a ich ogłoszenie nastąpi do połowy października 2018 r. na koncie „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagram oraz na kontach i stronach internetowych grupy Sony.

Krok 5 Wysłanie nagród

Zarówno regionalni, jak i ogólnoświatowi zwycięzcy otrzymają powiadomienie wysłane za pomocą funkcji Instagram Direct z konta „@Sony.Alpha_photocontest”. Zostaną poproszeni o podanie danych kontaktowych wraz z adresem, co umożliwi przesłanie nagród.

Nagrody

Nagrody dla zwycięzców w Europie: 3 laureatów

Zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

1. miejsce (1 laureat)
Cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 III z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 ILCE-7M3K
2. miejsce (1 laureat)
Cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 II z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 ILCE-7M2K
3. miejsce (1 laureat)
Cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 ILCE-7K

Nagrody dla zwycięzców ogólnoświatowych: 5 laureatów

Każdy zwycięzca otrzyma cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α9, a także obiektyw z serii Sony G Master wybrany z poniższej listy.

Aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami α9 ILCE-9
Obiektywy z serii Sony G Master do wyboru dla zwycięzców:
FE 16-35 mm F2.8 GM SEL1635GM
FE 24-70 mm F2.8 GM SEL2470GM
FE 70-200 mm F2.8 GM OSS SEL70200GM
FE 100-400 mm F4.5-5.6 GM OSS SEL100400GM
FE 85 mm F1.4 GM SEL85F14GM
FE 100 mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM

Warunki:

NIE TRZEBA DOKONYWAĆ ZAKUPU

 1. Promotorem konkursu na zdjęcie portretowe na portalu Instagram wykonane aparatem Sony z serii α („Konkurs”) jest firma Sony Europe Limited, The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Zjednoczone Królestwo („Sony”). Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, opłacany, administrowany ani powiązany z portalem Instagram. Z tego powodu portal Instagram jest całkowicie zwolniony z wszelkiej odpowiedzialności wobec każdego uczestnika Konkursu.
 2. Udział w Konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat, mają osobiste konto na portalu Instagram oraz mieszkają w jednym z następujących krajów: Niemcy, Zjednoczone Królestwo, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Polska, Norwegia, Austria, Szwecja, Belgia, Dania, Finlandia, Grecja, Rumunia, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Portugalia, Bułgaria, Irlandia, Luksemburg, Czechy, Słowacja i Turcja. („Kwalifikujące się kraje”). Pracownicy firm grupy Sony ani ich rodzina nie mogą brać udziału w Konkursie.
 3. Konkurs rozpoczyna się 14 czerwca 2018 r., a kończy o północy 16 sierpnia 2018 r. („Okres konkursowy”)
 4. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać następujące czynności:

  Krok 1: obserwować konto „@Sony.Alpha_photocontest” na portalu Instagram;
  Krok 2: przesłać na osobiste konto na portalu Instagram zdjęcie wykonane własnym aparatem Sony z serii α i dodać następujące hasztagi:
  „#SonyAlphaPortrait”
  „#nazwa kraju_ILC” (używając jednego z hasztagów krajowych wymienionych poniżej)
  „#nazwa modelu” (np. #A7RM3, #A6000, #A9)

  Lista obowiązujących hasztagów krajowych:
  Wielka Brytania: #UK_ILC
  Irlandia: #IE_ILC
  Niemcy: #DE_ILC
  Francja: #FR_ILC
  Szwajcaria: #CH_ILC
  Austria: #AT_ILC
  Belgia: #BE_ILC
  Holandia: #NL_ILC
  Włochy: #IT_ILC
  Hiszpania: #ES_ILC
  Portugalia: #PT_ILC
  Dania: #DK_ILC
  Norwegia: #NO_ILC
  Szwecja: #SE_ILC
  Finlandia: #FI_ILC
  Polska: #PL_ILC
  Luksemburg: #LUX_ILC
  Czechy: #CZ_ILC
  Węgry: #HU_ILC
  Turcja: #TR_ILC
  Słowacja: #SK_ILC
  Estonia: #EE_ILC
  Litwa: #LT_ILC
  Łotwa: #LV_ILC
  Bułgaria: #BG_ILC
  Grecja: #GR_ILC
  Rumunia: #RO_ILC
  (np. #SonyAlphaPortrait #UK_ILC #A7RM3)
 5. Przesłane zdjęcia muszą być wykonane aparatem Sony z serii α. Aby uczestnik móc wziąć udział w Konkursie, jego osobiste konto na portalu Instagram musi być ustawione jako publiczne. Po opublikowaniu zdjęcia musi pozostać ono na osobistym koncie na portalu Instagram do zakończenia Okresu konkursowego określonego w sekcji 3 powyżej, a w przypadku niedopełnienia tego warunku zgłoszenie będzie nieważne.
 6. Uznaje się, że uczestnicy, którzy przesłali zdjęcia zgodnie z postanowieniami sekcji 4 powyżej i wzięli udział w konkursie, zaakceptowali zasady Konkursu oraz niniejsze Warunki oraz zobowiązują się ich przestrzegać. Wszelkie inne instrukcje dotyczące uczestnictwa opublikowane na tej stronie internetowej lub na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram są częścią zasad Konkursu.
 7. Zgodnie z sekcją 9 poniżej zdjęcia powinny mieć formę fotografii portretowej, która wykorzystuje funkcje dostępne w aparacie Sony α. Nie ma ograniczeń odnośnie liczby przesłanych zdjęć konkursowych, ale każde zdjęcie musi być unikalne i zgodne z niniejszymi Warunkami.
 8. Akceptowane są zdjęcia zmodyfikowane przy użyciu dowolnego oprogramowania do edycji obrazów lub jego odpowiednika. Uczestnik gwarantuje, że ulepszenia jakości fotografii dokonano za pomocą legalnie uzyskanego oprogramowania.
 9. Uczestnicy nie mogą oznaczać ani wprowadzać żadnych treści zniesławiających, oszczerczych, obscenicznych, pornograficznych, znieważających, grożących ani niezgodnych z prawem (zarówno w odniesieniu do zdjęć, jak i powiązanych komentarzy/oznaczeń), a także wszelkich materiałów, które mogą być uznane za przestępstwo lub dawać podstawy do wniesienia powództwa cywilnoprawnego, jak również w inny sposób naruszać obowiązujące prawo i warunki korzystania z portalu Instagram lub też nakłaniać do popełnienia takiego czynu. Uczestnicy nie mogą przesyłać zdjęć, które zawierają znaki wodne, informacje o autorze fotografii lub jakiejkolwiek znaki innych marek.
 10. Firma Sony sprawdzi wszystkie uprawnione zgłoszenia przesłane za pośrednictwem portalu Instagram podczas trwania Okresu konkursowego, po czym zdjęcia zostaną ocenione przez firmę Sony według własnego uznania pod względem poziomu kreatywności, oryginalności oraz efektu wizualnego/emocjonalnego zdjęcia. Na podstawie powyższych kryteriów firma Sony wybierze zgłoszenia, spośród których niezależny sędzia, którego decyzja będzie ostateczna i wiążąca, wybierze zwycięskie zgłoszenia.
 11. Uczestnicy, którzy przesłali zdjęcia mające potencjalną szansę na zwycięstwo, otrzymają wiadomość za pomocą aplikacji Instagram Direct z konta @Sony.Alpha_photocontest z prośbą o przesłanie danych EXIF dotyczących wybranego zdjęcia, aby zademonstrować zgodność w wymaganiami zgłoszenia. Następnie firma Sony skontaktuje się z potencjalnymi zwycięzcami za pomocą poczty e-mail i prześle instrukcje na temat sposobu odbioru nagrody. Jeśli potencjalny zwycięzca w ciągu pięciu (5) dni nie udzieli odpowiedzi i nie zastosuje się do instrukcji zawartej w początkowej wiadomości wysłanej przez aplikację Instagram Direct lub jeśli na podstawie przesłanych danych okaże się, że zdjęcie nie spełnia niniejszych Warunków, uczestnik nie będzie uprawniony do otrzymania nagrody i zostanie wybrany inny zwycięzca. Kontakt zostanie nawiązany z nie więcej niż trzema (3) alternatywnymi zwycięzcami.
 12. Wybrane zostaną 3 zwycięskie zgłoszenia i zwycięzcy otrzymają następujące nagrody: 1. miejsce (1 laureat): cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 III z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 (ILCE-7M3K) (przybliżona wartość 2499 EUR / 2200 GBP), 2. miejsce (1 laureat): cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 II z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 (ILCE-7M2K) (przybliżona wartość 1999 EUR / 1979 GBP), 3. miejsce (1 laureat): cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami α7 z zestawem obiektywów FE 28–70 mm F3,5–5,6 (ILCE-7K) (przybliżona wartość 1399 EUR / 1509 GBP)
 13. Nie jest możliwe otrzymanie gotówki ani kredytu zamiast nagrody. Nagrody nie można przekazać innej osobie ani wymienić. Jeśli nagroda (lub nagrody) będzie z jakiegokolwiek powodu niedostępna, firma Sony zastrzega sobie prawo do wręczenia nagrody zastępczej o podobnej wartości.
 14. Zwycięzcy ponoszą pełną i wyłączną odpowiedzialność za osobiste zobowiązania podatkowe związane z otrzymaniem nagrody (lub nagród) i akceptując nagrodę, wyrażają zgodę na zwolnienie firmy Sony z wszelkiej takiej odpowiedzialności.
 15. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram w terminie do początku września 2018 r., a nagrody zostaną wysłane do zwycięzców do końca września 2018 r. Zwycięzcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wysyłką. Nagrody będą dostarczane tylko pod adresy w Kwalifikujących się krajach wymienionych w sekcji 2 powyżej.
 16. Wszystkie zwycięskie zgłoszenia automatycznie biorą udział w dalszym konkursie ogólnoświatowym (zwanym dalej „Konkursem ogólnoświatowym”), gdzie wraz z innymi zwycięzcami z pozostałych regionów będą mieć szansę na wygranie następujących dodatkowych nagród:

  5 zwycięskich zgłoszeń wybranych w Konkursie ogólnoświatowym, gdzie każdy laureat otrzymuje:
  Jeden aparat z wymiennymi obiektywami α9 (ILCE-9) (przybliżona wartość 4799 EUR / 4300 GBP)
  Dodatkowo: wybrany przez laureata obiektyw z podanych poniżej obiektywów z serii Sony G Master:
  – FE 16–35 mm F2,8 GM (SEL1635GM) (przybliżona wartość 2699 EUR / 2300 GBP)
  – FE 24–70 mm F2,8 GM (SEL2470GM) (przybliżona wartość 2499 EUR / 2269 GBP)
  – FE 70–200 mm F2,8 GM OSS (SEL70200GM) (przybliżona wartość 2999 EUR / 2500 GBP)
  – FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS (SEL100400GM) (przybliżona wartość 2899 EUR / 2500 GBP)
  – FE 85 mm F1,4 GM (SEL85F14GM) (przybliżona wartość 2099 EUR / 1899 GBP)
  – FE 100 mm F2,8 STF GM OSS (SEL100F28GM) (przybliżona wartość 1850 EUR / 1600 GBP)
 17. Konkurs ogólnoświatowy będzie rozstrzygany przez panel sędziów powołany przez firmę Sony Imaging Products & Solutions Inc. w Japonii i w skład panelu wejdzie co najmniej jeden niezależny sędzia. Zwycięskie zgłoszenia będą wybierane w oparciu o całokształt kompozycji oraz kreatywność/oryginalność zdjęcia.
 18. Zwycięzcy Konkursu ogólnoświatowego otrzymają wiadomość za pomocą aplikacji Instagram Direct z konta @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram, a zwycięskie zgłoszenia zostaną ogłoszone na koncie @Sony.Alpha_photocontest na portalu Instagram do połowy października, a wysłanie nagród nastąpi do końca października 2018 r.
 19. Przyjęcie nagrody oznacza wyrażenie przez zwycięzcę zgody na wykorzystywanie jego imienia i nazwiska, zdjęcia i/lub podobizny przez firmę Sony do celów edytorskich, reklamowych, promocyjnych, marketingowych i innych bez prawa do wynagrodzenia z tego tytułu, chyba że obowiązujące prawo stanowi inaczej. W przypadkach innych niż powiadomienie zwycięzców nie będą przyjmowane żadne zapytania dotyczące zgłoszeń i wyboru zwycięzców.
 20. Zgłaszając zdjęcia do Konkursu, uczestnik gwarantuje, że: (1) zdjęcia są zgodne z zasadami Konkursu oraz niniejszymi Warunkami; (2) zdjęcia są oryginalnymi fotografiami zrobionymi przez uczestnika za pomocą aparatu cyfrowego Sony z serii α; (3) uczestnik posiada wszelkie prawa (w tym prawa autorskie) do zdjęcia (lub zdjęć); (4) zdjęcia nie naruszają praw osób trzecich (w tym prawa do wizerunku, prywatności lub innych równoważnych praw danej osoby) i została uzyskana zgoda na wykorzystywanie wizerunku osób znajdujących się na zgłaszanych zdjęciach. Uczestnik ma świadomość, że przesyłanie zdjęć ze źródeł stron trzecich (w tym np. innych stron internetowych czy blogów) jest zabronione i wykorzystywanie takich zdjęć bez pozwolenia może stanowić naruszenie praw autorskich.
 21. Zgłoszenia mogą zostać wycofane lub nagrody unieważnione, jeśli firma Sony w uzasadniony sposób stwierdzi, że doszło do naruszenia wymagań zgłoszeniowych, niniejszych Warunków lub porządku publicznego i zasad moralności.
 22. Uczestnicy przekazują firmie Sony nieodwołalną, niewyłączną, bezpłatną licencję na kopiowanie, modyfikowanie, edytowanie, dostosowywanie, publikowanie, reprodukowanie, wyświetlanie, dystrybuowanie i innego rodzaju użycie przesłanych zdjęć (w tym w zastosowaniach komercyjnych i PR) w dowolnej formie i na jakimkolwiek nośniku danych, na całym świecie i bez ograniczeń czasowych (w tym prawo do dalszego licencjonowania innym spółkom grupy Sony). Uczestnicy wyrażają zgodę na zrzeczenie się praw moralnych do korzystania z przesłanych zdjęć. W szczególności uczestnicy potwierdzają i wyrażają zgodę na to, że zgłoszone zdjęcia mogą być publikowane na stronach internetowych i portalach społecznościowych Sony Group oraz że firma Sony może edytować i zmieniać zdjęcia (np. kadrować, dodawać efekty wizualne i dźwiękowe lub podkładać muzykę). Uczestnik gwarantuje, że ma prawa niezbędne do udzielenia licencji opisanej w tym paragrafie.
 23. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialność w związku z użyciem publikacji zgłoszonych zdjęć i to uczestnik ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność za rozstrzyganie wszelkich sporów ze stronami trzecimi w związku ze zgłoszonymi zdjęciami i ponosi wszelkie związany z tym koszty. Uczestnik wyraża zgodę na zabezpieczenie i zwolnienie z odpowiedzialności firmy Sony, jej spółek zależnych, prezesów, pracowników oraz agentów w związku z wszelkimi powództwami, roszczeniami odszkodowawczymi, stratami, kosztami lub wydatkami wszelkiego rodzaju wynikającymi z udziału uczestnika w Konkursie, w tym użycia przez firmę Sony zgłoszonych zdjęć oraz przyjęcia lub wykorzystania przez uczestnika nagród.
 24. Firma Sony nie składa żadnych wyraźnych czy dorozumianych oświadczeń ani gwarancji w związku z Konkursem i nagrodami innych niż te wyraźnie określone w niniejszych Warunkach. Firma Sony nie ponosi odpowiedzialności za żadne problemy techniczne lub awarie platformy Instagram, które mogą uniemożliwić uczestnikowi zgłoszenie do Konkursu lub odebranie czy wysłanie wiadomości. Firma Sony nie jest wyłączona z odpowiedzialności za śmierć lub obrażenia ciała będące wynikiem zaniedbania z jej strony.
 25. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności firmy Sony i będą wykorzystywane tylko do celów zarządzania i promowania Konkursu, w tym do komunikacji w związku z Konkursem, zarządzania zgłoszeniami, wysyłania nagród, wyświetlania zwycięskich zgłoszeń oraz do celów identycznych z wyżej opisanymi. Poprzez zgłoszenie do konkursu uczestnik wyraża zgodę na publikację wraz ze zgłoszonym zdjęciem własnego imienia i nazwiska, wieku, kraju oraz informacji o aparacie.
 26. Wszystkie dane osobowe przekazane przez uczestników zostaną zniszczone lub usunięte po zakończeniu Konkursu, z wyjątkiem danych osobowych zdobywców nagród i uczestników, których zdjęcia zostaną wykorzystane.
 27. Niezastosowanie się przez firmę Sony do którejkolwiek z tych zasad nie stanowi odstąpienia od wykonania tego postanowienia.
 28. Konkurs, wymagania zgłoszeniowe i niniejsze Warunki podlegają prawu angielskiemu i wszelkie spory są rozstrzygane zgodnie z jurysdykcją sądów Anglii i Walii, chyba że przepisy prawa obowiązujące w kraju uczestnika stanowią inaczej.