#SonyAlphaPortrait Instagram Photo Contest

Sony α Serisi Instagram Portre Fotoğraf Yarışması

Sony Europe Limited, aşağıdaki ülkelerdeki Sony α serisi fotoğraf makinesi kullanıcıları için Instagram portre fotoğraf yarışması düzenlemektedir: Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Portekiz, Bulgaristan, İrlanda, Lüksemburg, Çekya, Slovakya, ve Türkiye (Yarışma, Türkiye’de Sony Europe Ltd. tarafından Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. ).

Fotoğraflarınızı Instagram'da paylaşarak bu yarışmaya katılın. Yarışma, 14 Haziran 2018 - 16 Ağustos 2018 tarihleri arasında Instagram'da paylaşılan fotoğraflar için geçerlidir.

Yarışmaya katılan fotoğraflar yaratıcılık seviyesine, orijinalliğe ve görüntünün görsel/duygusal etkisine göre değerlendirilecek ve kazanan fotoğraflar, Sony grubunun web sitelerinden ve sosyal medya kanallarından duyurulacaktır.

Ayrıca Avrupa'da birinci seçilen fotoğraflar küresel bir yarışmaya girecek ve bu küresel yarışmayı kazananlar, dünya genelinde yarışmaya katılan fotoğraflar arasından seçilecektir.

Fotoğraflarınızı gönderin ve muhteşem ödüller kazanma şansını yakalayın!

Tüm hüküm ve koşullar için aşağıya bakın.

Yarışmaya Katılım

1)	'@Sony.Alpha_photocontest' Instagram hesabını takip edin 2)	Yarışmaya katılmak için fotoğraflarınızı aşağıda listelenen Katılım Etiketleri ile Instagram'da paylaşın

Tema

Portre Fotoğrafçılığı

Büyüleyici Portreler Çekmek için İpuçları

Göz Otofokusunun Gücünü Keşfedin

Sony α serisi Göz Otofokusu modu*, hareketli bir portre nesnesi çekilirken dahi anlık, etkili göz algılama ve izleme özelliği sunar. Nesne hareket ederken, aşağıya ve uzağa bakarken veya nesnenin arkasından ışık gelirken dahi hassas bir şekilde ve hızlıca göze odaklanır ve gözütakip eder. Göz Otofokusu yalnızca gözü bulup odak oluşturmakla kalmaz aynı zamanda fotoğraf makinesi ve nesne hareket ettikçe ve siz yüksek kare hızlarında çekim yaptıkça gözü sabit tutar. Gözü kilitleyip bu şekilde sabitleme yeteneği devrim niteliğindedir. Bu harika işlevi kullanmaktan daha iyi bir fırsat olamaz!

*Göz Otofokusunun tam işlevini destekleyen fotoğraf makinesi modellerini bulmak için buraya tıklayın.

Eye AF

Giriş Etiketleri

Yarışmaya katılmak için fotoğraflarınızı Instagram'da aşağıdaki etiketlerle paylaşın;

1. #SonyAlphaPortrait
2. #ülke_ILC (aşağıdaki liste kullanılarak ikamet ettiğiniz ülkeyle doldurulacaktır)
3. #model adı (ör. #A7RM3, #A6000, #A9)

Geçerli ülke etiketlerinin listesi:

Almanya: #DE_ILC
Birleşik Krallık: #UK_ILC
Fransa: #FR_ILC
İtalya: #IT_ILC
İspanya: #ES_ILC
Hollanda: #NL_ILC
İsviçre: #CH_ILC
Polonya: #PL_ILC
Norveç: #NO_ILC
Avusturya: #AT_ILC
İsveç: #SE_ILC
Belçika: #BE_ILC
Danimarka: #DK_ILC
Finlandiya: #FI_ILC
Yunanistan: #GR_ILC
Romanya: #RO_ILC
Estonya: #EE_ILC
Litvanya: #LT_ILC
Letonya: #LV_ILC
Macaristan: #HU_ILC
Portekiz: #PT_ILC
Bulgaristan: #BG_ILC
İrlanda: #IE_ILC
Lüksemburg: #LUX_ILC
Çekya: #CZ_ILC
Slovakya: #SK_ILC
Türkiye: #TR_ILC

(ör. #SonyAlphaPortrait #UK_ILC #A7RM3)

Giriş Bilgileri

Yarışma Süresi

14 Haziran 2018
-
17 Ağustos 2018 01:00 (TSİ)

Yarışma Prosedürleri

1. Adım: Yarışmaya Katılma

Yarışmaya girmeden önce tüm hüküm ve koşulları okumalısınız. Yarışmaya girdiğinizde hüküm ve koşulları kabul ettiğiniz varsayılacaktır. Katılmak için 17 Ağustos 2018 saat 01:00'e (TSİ) kadar Yarışmaya Giriş altındaki adımları uygulayın.

2. Adım: Elemeyi Geçen Katılımcılarla İrtibata Geçme

Elemeyi geçen katılımcılarla Ağustos 2018'in sonuna kadar "@Sony.Alpha_photocontest" Instagram hesabı tarafından Instagram Direct üzerinden irtibata geçilecek ve kendilerinden EXIF verilerine dokunulmamış fotoğraflarını belirtilen süre içinde göndermeleri istenecektir.
*İrtibata geçildikten sonra 5 gün içinde yanıt alınmazsa katılımcının yarışmadan çekildiği varsayılacaktır.
**Yalnızca elemeyi geçen katılımcılarla irtibata geçileceğini lütfen aklınızda bulundurun.

3. Adım: Avrupa Yarışmasını Kazananların Duyurulması

Avrupa yarışmasını kazananlar, Eylül 2018'in başına kadar Sony Europe Ltd. tarafından gönderilecek e-postayla duyurulacaktır. Avrupa yarışmasını kazanan fotoğraflar, "@Sony.Alpha_photocontest" Instagram hesabı ve diğer Sony Grubu Sosyal Medya hesapları üzerinden de paylaşılabilir.

4. Adım: Küresel Yarışmayı Kazananların Duyurulması

Küresel yarışmayı kazananlar, bölgesel yarışmaları kazananların arasından seçilecek ve Ekim 2018'in ortalarına kadar "@Sony.Alpha_photocontest" Instagram hesapları ile Sony grubunun Sosyal Medya hesaplarında ve web sitelerinde duyurulacaktır.

5. Adım: Ödüllerin Gönderilmesi

Hem bölgesel yarışmaları kazananlar hem küresel yarışmayı kazananlar, "@Sony.Alpha_photocontest" Instagram hesabı tarafından Instagram Direct üzerinden bilgilendirilecek ve ödüllerin gönderilmesi amacıyla kendilerinden adres dahil iletişim bilgilerini sağlamaları istenecektir.

Ödüller

Avrupa Yarışmasını Kazananlara Verilecek Ödüller: 3 Kişi

Yarışmayı kazananlara aşağıdaki ödüller verilecektir;

Birinci (1 Kişi)
FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 III ILCE-7M3K
İkinci (1 Kişi)
FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 II ILCE-7M2K
Üçüncü (1 Kişi)
FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 ILCE-7K

Küresel Yarışmayı Kazananlara Verilecek Ödüller: 5 Kişi

Yarışmayı kazananlara ödül olarak aşağıdaki listeden tercih edecekleri bir Sony G Master Serisi lensin yanı sıra Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α9 verilecektir.

Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α9 ILCE-9
Yarışmayı kazananların aşağıda listelenen Sony G Master Serisi lenslerden tercih edecekleri bir lens;
FE 16-35 mm F2.8 GM SEL1635GM
FE 24-70 mm F2.8 GM SEL2470GM
FE 70-200 mm F2.8 GM OSS SEL70200GM
FE 100-400 mm F4.5-5.6 GM OSS SEL100400GM
FE 85 mm F1.4 GM SEL85F14GM
FE 100 mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM

Hüküm ve Koşullar:

SATIN ALMA ZORUNLULUĞU YOKTUR

 1. Sony α Instagram Portre Fotoğrafçılığı Yarışmasının ("Yarışma") düzenleyicisi The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Birleşik Krallık adresinde mukim Sony Europe Limited'tir. Yarışma, Türkiye’de Sony Europe Ltd. tarafından Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilmektedir . İşbu belgede “Sony” kısaltması, aksi açıkça belirtilmiş olmadıkça hem Sony Europe Ltd. hem de Sony Eurasia Pazarlama Anonim Şirketi’ni kapsamaktadır . Instagram hiçbir şekilde Yarışmanın sponsoru değildir, Yarışmayı desteklememekte veya yönetmemektedir ya da Yarışma ile ilişkili değildir. Instagram bu vesile ile bu Yarışmanın tüm katılımcıları tarafından her türlü yükümlülükten muaf tutulur.
 2. Yarışma, kişisel Instagram hesabı olan ve Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Norveç, Avusturya, İsveç, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Romanya, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan, Portekiz, Bulgaristan, İrlanda, Lüksemburg, Çekya, Slovakya ve Türkiye'de ikamet eden 18 yaşından büyük kişilere yöneliktir. ("Katılımcı Ülkeler"). Sony grubu şirketlerinin çalışanları ve onların aile üyeleri yarışmaya katılamaz.
 3. Yarışma 14 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 17 Ağustos 2018 saat 01:00'de sona erecektir ("Yarışma Süresi")
 4. Yarışmaya katılmak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

  1. Adım: "@Sony.Alpha_photocontest" Instagram hesabını takip edin;
  2. Adım: Sony α serisi fotoğraf makinesi ile şahsen çektiğiniz bir fotoğrafı Instagram hesabınıza yükleyin ve aşağıdaki etiketleri ekleyin:
  "#SonyAlphaPortrait"
  "#ülke_ILC" (aşağıdaki liste kullanılarak ikamet ettiğiniz ülkeyle doldurulacaktır)
  "#model adı" (ör. #A7RM3, #A6000, #A9)

  Geçerli ülke etiketlerinin listesi:
  Almanya: #DE_ILC
  Birleşik Krallık: #UK_ILC
  Fransa: #FR_ILC
  İtalya: #IT_ILC
  İspanya: #ES_ILC
  Hollanda: #NL_ILC
  İsviçre: #CH_ILC
  Polonya: #PL_ILC
  Norveç: #NO_ILC
  Avusturya: #AT_ILC
  İsveç: #SE_ILC
  Belçika: #BE_ILC
  Danimarka: #DK_ILC
  Finlandiya: #FI_ILC
  Yunanistan: #GR_ILC
  Romanya: #RO_ILC
  Estonya: #EE_ILC
  Litvanya: #LT_ILC
  Letonya: #LV_ILC
  Macaristan: #HU_ILC
  Portekiz: #PT_ILC
  Bulgaristan: #BG_ILC
  İrlanda: #IE_ILC
  Lüksemburg: #LUX_ILC
  Çekya: #CZ_ILC
  Slovakya: #SK_ILC
  Türkiye: #TR_ILC
  (ör. #SonyAlphaPortrait #UK_ILC #A7RM3)
 5. Gönderilen fotoğraflar Sony α serisi fotoğraf makinesi ile çekilmiş olmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için Instagram hesabınız herkese açık olarak ayarlanmalıdır. Fotoğrafınız paylaşıldıktan sonra yukarıdaki 3. bölümde belirtilmiş Yarışma Süresinin sonuna kadar Instagram hesabınızda kalmalıdır, aksi takdirde katılımınız kabul edilmeyebilir.
 6. Yukarıdaki 4. bölüme uygun olarak fotoğraf gönderip Yarışmaya katılan katılımcıların, Yarışma kuralları ile işbu hüküm ve koşulları kabul ettiği ve bunlara bağlandığı varsayılır. Sony tarafından verilen ve bu web sayfasında veya @Sony.Alpha_photocontest Instagram hesabında paylaşılan diğer katılım talimatları, Yarışma kurallarının ayrılmaz bir parçası olacaktır.
 7. Aşağıdaki bölüm 9'a tabi olan fotoğraflar, Sony α fotoğraf makinenizin özelliklerinden yararlanan portre fotoğrafçılığı kapsamında olmalıdır. Katılmak için dilediğiniz sayıda fotoğraf yükleyebilirsiniz fakat her bir fotoğraf benzersiz olmalı ve işbu hüküm ve koşullara uymalıdır.
 8. Görüntü düzenleme yazılım veya eşdeğeri programlarla üzerinde değişiklik yapılan fotoğraflar kabul edilir. Katılımcı, fotoğraf iyileştirmesinin yasal olarak elde edilen ve yasalara uygun şekilde kullanılmakta olan bir yazılım kullanılarak yapıldığını garanti eder.
 9. Katılımcıların onur kırıcı, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, saygısız, tehditkar veya yasa dışı malzemelerle (hem fotoğraflar hem ilişkili yorumlar/etiketler açısından) ya da suç kabul edilecek davranışlar oluşturabilecek veya bunları teşvik edebilecek, hukuki sorumluluk doğurabilecek veya başka herhangi bir şekilde herhangi bir yasayı ya da Instagram'ın kullanım hükümlerini ihlal edebilecek malzemelerle yarışmaya katılması ya da bu tarzda etiketler kullanması yasaktır. Katılımcılar, filigran, fotoğraf tanıtım yazısı veya üçüncü taraf markaları içeren fotoğraflar gönderemez.
 10. Sony, Yarışma Süresi sırasında Instagram aracılığıyla gönderilen tüm uygun fotoğrafları inceleyecek ve fotoğraflar yalnızca Sony'nin takdirine bağlı olarak yaratıcılık seviyesine, orijinalliğe ve görüntünün görsel/duygusal etkisine göre değerlendirilecektir. Sony, yukarıdaki kriterlere göre elemeyi geçen girişleri seçecek ve kazanan fotoğraflar için son karar, bağımsız bir jüri tarafından verilecektir. Jürinin kararı nihai ve bağlayıcı olacaktır.
 11. Kazanması muhtemel fotoğrafları gönderen katılımcılarla Instagram Direct kullanılarak @Sony.Alpha_photocontest Instagram hesabı tarafından irtibata geçilecek ve katılım gerekliliklerine uyduklarını kanıtlamaları için kendilerinden seçilen fotoğrafın EXIF verilerini göndermeleri istenecektir. Sony daha sonra potansiyel kazananlara e-postayla ödülü alma talimatlarını gönderecektir. Potansiyel kazanan, beş (5) gün içinde ilk Instagram Direct mesajını yanıtlamaz ve talimatlara uymazsa ya da veriler fotoğrafın işbu hüküm ve koşullara uymadığını ortaya çıkarırsa katılımcı ödülü almaya hak kazanamayacak ve alternatif bir kazanan seçilecektir. En fazla üç (3) alternatif kazananla irtibata geçilecektir.
 12. Katılımcılar arasından 3 kazanan seçilecek ve yarışmayı kazananlara şu ödüllerden biri verilecektir: Birinci (1 Kişi): FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 III (ILCE-7M3K) (yakl. değeri 13999 TL), İkinci (1 Kişi): FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 II (ILCE-7M2K) (yakl. değeri 8599 TL) Üçüncü (1 Kişi): FE28-70 mm F3,5-5,6 Lens Kiti ile Değiştirilebilir Lensli Dijital Fotoğraf Makinesi α7 (ILCE-7K) (yakl. değeri 5299 TL)
 13. Nakit veya kredi alternatifi bulunmaz. Ödüller değiştirilemez veya aktarılamaz. Ödüllerin herhangi bir nedenle bulunamaması durumunda Sony, eşdeğer ikame bir ödül sağlama hakkını saklı tutar.
 14. Kazananlar, ödüllerin alınmasıyla ilgili her türlü bireysel vergi yükümlülüğünün tamamen ve tek sorumlusu olacak ve ödülü kabul ederek Sony'yi söz konusu yükümlülüklerden muaf tutmayı kabul etmiş olacaktır.
 15. Yarışmayı kazananlarla Eylül 2018'in başlarına kadar @Sony.Alpha_photocontest Instagram hesabı tarafından irtibata geçilecek ve ödüller Eylül 2018'in sonuna kadar kazananlara ücretsiz olarak gönderilecektir. Ödüller yalnızca yukarıdaki 2. bölümde belirtilen Katılımcı Ülkelerdeki adreslere gönderilecektir.
 16. Katılımcılar arasından tüm kazananlar, diğer bölgelerdeki yarışmaları kazananlarla birlikte aşağıdaki ek ödülleri kazanma şansı sunan bir diğer küresel ödül yarışmasına ("Küresel Yarışma") otomatik olarak katılacaktır:

  Küresel Yarışmada katılımcılar arasından 5 kazanan seçilecek ve her birine aşağıdaki ödüller verilecektir:
  Bir adet Değiştirilebilir Lensli Fotoğraf Makinesi α9 (ILCE-9) (yakl. Değeri 24.999 TL )
  Ayrıca: Yarışmayı kazananların aşağıda listelenen Sony G Master Serisi lenslerden tercih edecekleri bir lens;
  - FE 16-35 mm F2,8 GM (SEL1635GM) (yakl. Değeri 12599 TL)
  - FE 24-70 mm F2,8 GM (SEL2470GM) (yakl. değeri 9799 TL)
  - FE 70-200 mm F2,8 GM OSS (SEL70200GM) (yakl. değeri 14099 TL)
  - FE 100-400 mm F4,5-5,6 GM OSS (SEL100400GM) (yakl. değeri 15899 TL)
  - FE 85 mm F1,4 GM (SEL85F14GM) (yakl. değeri 7599 TL)
  - FE 100 mm F2,8 STF GM OSS (SEL100F28GM) (yakl. değeri 7899 TL)
 17. Küresel Yarışma, Japonya'da Sony Imaging Products & Solutions Inc. tarafından oluşturulan ve en az bir bağımsız jürinin bulunduğu bir jüri heyeti tarafından değerlendirilecektir. Katılımcılar arasından kazananlar, fotoğrafın genel kompozisyonuna ve yaratıcılığına/orijinalliğine göre seçilecektir.
 18. Küresel Yarışmayı kazananlarla Instagram Direct kullanılarak @Sony.Alpha_photocontest Instagram hesabı tarafından irtibata geçilecek, katılımcılar arasından kazananlar Ekim ayının ortalarına kadar @Sony.Alpha_photocontest Instagram hesabında duyurulacak ve ödüller 2018 Ekim'in sonuna kadar gönderilecektir.
 19. Kazanan ödülü kabul ederek adının, görüntüsünün ve/veya benzerliğinin Sony tarafından editoryal, reklam, promosyon, pazarlama ve/veya diğer amaçlarla, kanunun yasakladığı durumlar dışında daha başka bir bedel ödemeden kullanılmasını onaylamış olacaktır. Kazananların bilgilendirilmesi dışında girişler ve kazananların seçilmesiyle ilgili hiçbir sorgu kabul edilmeyecektir.
 20. Katılımcı, fotoğrafıyla yarışmaya katılmak suretiyle şunları garanti eder: (1) fotoğraflar yarışma kurallarına ve bu hüküm ve koşullara tamamen uygundur; (2) fotoğraflar katılımcı tarafından Sony α serisi dijital fotoğraf makinesiyle çekilmiş orijinal fotoğraflardır; (3) katılımcı fotoğraflardaki tüm hakların (telif hakkı dahil) sahibidir ve (4) fotoğraflar üçüncü tarafların haklarını ihlal etmemektedir (tanıtım hakkı, gizlilik hakkı veya diğer eşdeğer kişisel haklar dahil) ve gönderilen fotoğraflarda yer alan kişilerin görüntüsünü kullanmak için izin alınmıştır. Katılımcı, üçüncü taraf kaynaklardan (ör. diğer web siteleri veya bloglar dahil) alınan görüntülerin gönderilmesinin yasak olduğunu ve bu tür fotoğrafların izin almadan kullanılmasının telif hakkını ihlal edebileceğini kabul eder.
 21. Sony giriş şartlarının, işbu hüküm ve koşulların veya kamu düzeni ve ahlakının ihlal edildiğini makul bir şekilde tespit ederse girişler yarışma dışı bırakılabilir veya ödüller iptal edilebilir.
 22. Katılımcı Sony'ye herhangi bir biçim veya ortamda, dünyanın herhangi bir yerinde, sonsuza kadar (diğer Sony grubu şirketlerine alt lisans verme hakkı dahil) gönderilen fotoğrafları kopyalamak, değiştirmek, düzenlemek, uyarlamak, yayınlamak, çoğaltmak, teşhir etmek, dağıtmak veya başka herhangi bir biçimde kullanmak (ticari ve/veya PR kullanımı dahil) için geri alınamaz, münhasır olmayan, bedelsiz bir lisans verir. Katılımcı, gönderilen fotoğrafların kullanımındaki tüm manevi haklardan feragat etmeyi kabul eder. Katılımcı özellikle, gönderilen fotoğrafların Sony grubu web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabileceğini ve Sony'nin fotoğrafları düzenleyebileceğini veya değiştirebileceğini (ör. kırpma veya görüntü, müzik ya da ses efektleri ekleme) kabul eder ve onaylar. Katılımcı, bu maddede belirtilen lisansı vermek için gerekli olan tüm haklara sahip olduğunu garanti ve taahhüt eder.
 23. Sony, gönderilen fotoğrafların yayınlama kullanımıyla ilgili hiçbir yükümlülüğü kabul etmez; gönderdiği fotoğraflarla ilgili olarak üçüncü taraflarla doğabilecek anlaşmazlıkların çözülmesinde tek sorumlu, masrafları kendisine ait olmak üzere katılımcı olacaktır. Katılımcı, Sony'nin gönderilen fotoğrafları kullanması ve katılımcının ödülleri kabul etmesi veya kullanması da dahil olmak üzere Yarışmaya katılmasından doğan her türlü hak talebi, zarar, kayıp, masraf veya harcamalardan Sony'yi, bağlı şirketlerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve temsilcilerini tazmin edecek ve muaf tutacaktır.
 24. Sony, bu hüküm ve koşullarda açık bir şekilde ifade edilenler hariç bu Yarışma veya ödüller ile ilgili olarak açık veya zımni hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. Sony, bir katılımcının Yarışmaya girmesini veya doğrudan mesaj alıp göndermesini engelleyebilecek, Instagram platformundaki teknik hatalar veya hatalardan sorumlu olmayacaktır. Sony’nin kusurundan kaynaklanabilecek ölüm ve yaralanmalardan doğabilecek zararlar, işbu sorumluluk sınırı kapsamında değildir.
 25. Katılımcıların kişisel bilgileri Sony'nin gizlilik politikasına uygun olarak işlenecek ve yalnızca Yarışmayla ilgili iletişimler, katılımların yönetimi, ödüllerin gönderilmesi, katılımcılar arasından kazananların teşhir edilmesi dahil olmak üzere Yarışmanın yönetim ve tanıtım amacı ve bu etkinliklere ait amaçlar için kullanılacaktır ve gerekli durumlarda yurt dışındaki Sony grup şirketlerine aktarılabilecektir.. Yarışmaya katılarak adınızın, yaşınızın, ülkenizin ve fotoğraf makinesi bilgilerinizin gönderilen fotoğrafınızla birlikte yayınlanabileceğini, söz konusu kişisel verilerin burada yer alan amaç doğrultusunda işlenmesini veya yurt içi veya yurt dışındaki Sony grup şirketlerine ve/veya hizmet sağlayıcılarına Yarışmanın gerektirdiği ölçüde ve yasal koşullara uygun olarak aktarılmasını kabul etmiş olursunuz.
 26. Katılımcılar tarafından sağlanan tüm kişisel bilgiler, fotoğrafları kullanılacak olan ödül kazananlar ve katılımcılar hariç Yarışma tamamlandıktan sonra yok edilecek veya silinecektir.
 27. Sony'nin bu kurallar veya hükümlerden herhangi birini uygulamaması, söz konusu maddeden feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.
 28. Katılımcının ikamet ettiği ülkenin yasaları aksini belirtmediği müddetçe, giriş şartları ile işbu hüküm ve koşullar dahil olmak üzere Yarışma Türk Hukukuna tâbidir ve her türlü anlaşmazlık, İstanbul merkez mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olacaktır.